Adalet Bakanlığı KPSS Şartsız 400 Personel Alımı İlanı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Ocak 30, 2019

Adalet Bakanlığı KPSS Şartsız 400 Personel Alımı İlanı

Adalet Bakanlığı, 400 icra müdür yardımcısı alımı için ilan yayımladı. Adaylardan KPSS şartı aranmayacak fakat yazılı ve sözlü sınav ile yapılacak. Alımın detayları haberimizde.

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre yazılı sınav, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından 4 Mayıs Cumartesi günü Ankara'da yapılacak.

Saat 10.00'da başlayacak sınav, 110 dakika sürecek.

Başvuranların, icra müdür yardımcısı olarak atanabilmeleri için icra katibi kadrosunda, 4 Mayıs 2019 itibarıyla fiilen en az bir yıl çalışmış ve asaletinin tasdik edilmiş olması gerekiyor.

Adaylarda hukuk fakültesi, adalet meslek yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü, adalet meslek eğitimi ön lisans programı veya en az dört yıllık yüksek öğrenim yapmış ya da bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezun olma şartı aranıyor.
adalet bakanlığı

Atamalar kura ile olacak

Yapılan denetimler sonucunda, aday hakkında düzenlenen raporların olumlu olması da icra müdür yardımcılığı kriterleri arasında.

Yazılı sınavı kazananlara Adalet Bakanlığınca sözlü sınav yapılacak.

Yazılı ve sözlü sınav sonucunda başarılı olan adayların atanmaları, nihai başarı listesindeki sıraya göre kura ile gerçekleştirilecek.
Comments


EmoticonEmoticon