EGM Bekçi Alımında Yeni Gelişme: Köylere De Bekçi Alınacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Mart 14, 2019

EGM Bekçi Alımında Yeni Gelişme: Köylere De Bekçi Alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında bekçi alımları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında bekçi alımına ilişkin yeni gelişmeyi duyurdu ve köylere de bekçi alımı yapılacağını ifade etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında bekçi alımlarına ilişkin yeni bir gelişmeyi duyurdu. Bakan Soylu'nun açıklamalarına göre köylere de bekçi alımı yapılacak.

KÖYLERE DE BEKÇİ ALIMI YAPILACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara Kızılcahamam'da seçimlerden dolayı açıklamalarda bulunarak bekçilik hakkında da yeni değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu burada yaptığı açıklamalarında köylere de bekçi alımı yapılacağını ifade etti.
Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bugüne kadar alınan bekçilerin tümü il ve ilçeler kapsamında istihdam ediliyordu. Bu konuya ilişkin başta Ankara ve İstanbul olmak üzere farklı illere çok sayıda bekçi alımı gerçekleşti. Bugünlerde ise Polis Akademisi Başkanlığı tarafından EGM 8 bin bekçi alım ilanının yayımlanması beklenmektedir.
köylerde bekçi alımı

Köylere bekçi alımı yeni bir istihdam alanı oluşturdu. Buna göre köyler için de yeni bekçi alımının yapılması beklenmektedir. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 8 bin bekçi alımı yapılacağını ifade etmişti ancak açıklanan tarihte ilan yayımlanmadı.

Alınacak olan 8 bin bekçinin bir kısmının köyler için verilip verilmeyeceği henüz net değil. Bu konu hakkında bir gelişme olduğunda ve bekçi alım ilanı yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.
Comments


EmoticonEmoticon