2 Bin 500 Bekçi Alımı Daha Yapılacak ! Yaş Şartı 35 Mi Olacak? - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Mart 01, 2019

2 Bin 500 Bekçi Alımı Daha Yapılacak ! Yaş Şartı 35 Mi Olacak?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 10 bin 500 bekçi alımının yapılacağını ifade etmişti. Bakan Soylu daha sonra yaptığı açıklamalarında 8 bin bekçi alımı yapılacağını ve ilanın da Mart ayında çıkacağını ifade etmişti. Bunun yanı sıra 2 bin 500 kişilik bekçi alımı daha yapılacak. Peki bu 2 bin 500 kişilik bekçi alımında yaş şartı 35 olacak mı? İşte detaylar...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Çarşı ve Mahalle Bekçisi 10 bin kadro ihdası için açıklamalar yapılmıştı. Bakan Soylu yaptığı açıklamalarında ilk olarak 10 bin 500 bekçi alımı yapacaklarını ifade etmişti. Bunun ardından Bakan Soylu yeni yaptığı açıklamalarında 8 bin bekçi alımı yapılacağını ve Mart ayında ilana çıkılacağını ifade etmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bekçilerle alakalı düşünce ve talimatlarına yer verilmiş, bekçilerin görev aldıkları yerlerde edinilen kazanımlara değinilmişti.

Resmi Gazete'de bir karar yayımlanmış ve 10 bin kişilik çarşı ve mahalle bekçisi kadro ihdası yapılmıştı. Yapılan kadro ihdasının ardından Bakan Soylu 10 bin değil 10 bin 500 bekçi alımı yapılacağını ifade etmişti.
süleyman soylu
YAŞ ŞARTI 35 OLACAK MI?

Bu açıklamalar kapsamında geriye 2 bin 500 bekçi alımı kalıyor. Ancak bu bekçi alımının ne zaman yapılacağına ilişkin net bir tarih bulunmuyor. Binlerce aday tarafından bekçi alımların askerlik ve yaş aşrtında esneklik yapılması talep ediliyor. Adaylar yaş şartının 35 olmasını talep ediyor. Ancak bu konu hakkında bir düzenleme bulunmaksızın bir açıklama da yapılmış değil.

Ancak bu konu hakkında bir düzenleme veya açıklama yapıldığında adayları sitemiz ve Facebook grubumuz üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Anlık olarak bildirim almak için Facebook grubumuza katılabilirsiniz. Facebook grubumuza katılmak için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon