KYK Borçları Siliniyor Mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Mart 20, 2019

KYK Borçları Siliniyor Mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

Binlerce aday tarafından üniversite yıllarında verilen geri ödemeli KYK kredi borçlarının silinmesini talep ediyor. Bu konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir açıklama yapıldı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim kampanyaları kapsamında çeşitli açıklamalar yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarında KYK kredi borçlarına da değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam katıldığı bir programda konuşma yaparken KYK kredi borçlarının akıbeti soruldu. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarında KYK kredi borçları hakkında af ya da indirim yapılmasının mümkün olmadığını ifade etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında bu borçlar için 'sildim gitti' demenin kolay olduğunu ancak gerçekçi olunması gerektiğini vurguladı.
erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan üniversitelerdeki harçların kendi dönemlerinde kaldırıldığını söyleyerek kredinin oldukça avantajlı olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan kredinin oldukça avantajlı olduğunu belirtti ve kredilerin iş bulunduğu zaman faizsiz olarak, taksitlendirilerek ödeneceğini belirtti.

Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan taksitlerin de çok düşük olduğunu ve sigortalı olarak çalışmaya başlanınca ödemelerin de başlayacağını belirtti.
Comments


EmoticonEmoticon