Sağlık Bakanlığı 25 Bin Personeli Alımı İlan Tarihi Açıklandı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazar, Mart 31, 2019

Sağlık Bakanlığı 25 Bin Personeli Alımı İlan Tarihi Açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında Sağlık Bakanlığı bünyesinde yeni hastanelerle birlikte personel alımları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Koca söz konusu açıklamalarında 25 bin personel alımı yapılacağını ifade etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni hastaneler açıldığını, sadece Ankara Bilkent Şehir Hastanesinde 12000 kişinin çalışacağını söyledi. Toplamda 25000 kişilik sağlık çalışanı istihdam edeceklerini belirten Koca Nisan ayı itibariyle duyuruların yapılacağını açıkladı ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Hemşire, ebelik ve yardımcı personel ile ilgili, biz her gün yeni hastaneler açıyoruz. Bu açılan hastaneler nedeniyle bizim önümüzdeki aylar, ihtiyaçlarımız zaten söz konusu olacak. Sadece Bilkent'te çalışacak kişi sayısı 12 bin olacak. Bunun 7 bini sağlık personeli. Şu an 4 bin kişi çalışıyor. Önümüzdeki ayda (Nisan) bununla ilgili bir planlama yapılıyor. İlanlar bu çerçevede yapılmış olacak."
son dakika

Ankara Numune Hastanesi Yıkılıp Yerine AVM mi yapılacak?
Bakan Fahrettin Koca Ankara Numune Hastanesinin yıkılacağı ve yerine alışveriş merkezi yapılacağı iddialarına ilişkin açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Biz yeni dönemde şöyle bir yaklaşım içindeyiz; var olanın eski yerine daha büyük devasa binalar yapan değil ama yine sağlık hatta eğitimle ilgili, özellikle AMATEM, ÇEMATEM, BAHAR (Bağımlı hastalar için rehabilitasyon) gibi polikliniğin yapılabildiği, acil işlemlerin yapılabildiği, yine sağlık konseptli büyük yapıların olmadığı bir çerçevede değerlendireceğiz."
Comments


EmoticonEmoticon