Türk Hava Yolları 8 Bin Personel Alımı Yapacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Mart 06, 2019

Türk Hava Yolları 8 Bin Personel Alımı Yapacak

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı yaptığı açıklamalarında personel alımları hakkında da önemli değerlendirmelerde bulundu. İlker Aycı yaptığı açıklamalarında THY'nin 2019 yılında 8 bin personel alımı yapacağını ifade ederek bu sayının bin 100'ünün İstanbul havalimanı için olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin milli bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları (THY), 2018'i güçlü bir mali performansla kapattı. Turizm sektörünün hem ziyaretçi hem gelir bakımından zirve dönemini yaşadığı 2018'de THY; global havacılık sektörüne kıyasla daha iyi performans gösterdi.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, dün İstanbul'da şirketin genel müdür yardımcılarıyla birlikte düzenlediği basınla sohbet toplantısında 2018'in rakamlarını ve yeni yıl hedeflerini anlattı.

62,8 MİLYAR LİRALIK SATIŞ GELİRİ

THY'nin geçen yılki net dönem karının bir önceki yıla göre yüzde 533 artarak 4 milyar 45 milyon lira olduğunu belirten İlker Aycı, THY'nin toplam satış gelirlerinin yüzde 58 artışla 62 milyar 853 milyon liraya, esas faaliyet karının ise 6 milyar 192 milyon lira olduğunu söyledi. Rakamları dolar bazında paylaşan Aycı, "Satış gelirimiz 2018'de bir önceki yıla göre yüzde 17,3 artarak 12 milyar 855 milyon dolara yükseldi. Esas faaliyet karımız ise 1 milyar 191 milyon dolar, net dönem karımız ise 753 milyon dolar oldu" dedi.

DOLULUK ORANLARI YÜZDE 82'YE DAYANDI

THY'nin geçen yıl yolcu talep artışı yüzde 8,9, kapasite artışı yüzde 5,2 ve doluluk oranı 2,8 puan gelişme gösterdi. 2018'de yolcu doluluk oranı yüzde 81,9 olarak gerçekleşti. Türk Hava Yolları'nın 2018 yılında taşıdığı yolcu sayısı da bir önceki yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında yüzde 9,5 artarak 75 milyon yolcuya ulaştı. Dış hat yolcu sayısında yüzde 9,6 artış yaşandı. Aycı, bu rakamların şirketin ulaştığı zirve rakamlar olduğunu vurguladı.

BU YIL 8 BİN PERSONEL ALACAK

İlker Aycı, THY'nin personel sayısının 2018 sonu itibarıyla bir önceki yıla göre yüzde 11 artışla 26 bin 739'a yükseldiğini belirtti. Aycı, THY'nin bağlı iştirakleriyle birlikte sağladığı istihdamın 60 bini aştığını ifade etti. Bu yıl 3 bin 200 kişisi THY'de olmak üzere 8 bin civarında yeni personel alacaklarını anlatan Aycı, bunların bin 100 kişilik bölümünün TGS tarafından alımlarının yapıldığını ve bu ekibin İstanbul Havalimanı'nda sadece yönlendirme işinde çalışacağını kaydetti. Aycı, 2019'un sonunda grup olarak toplam istihdamlarının 70 bini kişiye yaklaşacağını belirtti.

THY PART-TİME ÖĞRENCİ ALIMI İÇİN ARANAN NİTELİKLER

Problem çözme yeteneği gelişmiş ve sonuç odaklı çalışan, ekip çalışmasına yatkın, proaktif ve analitik düşünce yeteneğine sahip, araştırmaya ve öğrenmeye açık, yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek, MS Office araçlarını iyi düzeyde bilen part-time çalışma arkadaşları arıyoruz.

ADAYLARDAN ARANAN BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Türk Hava Yolları personel alım ilanlarına başvuru yapacak olan adaylar bazı nitelikleri taşımak zorundadırlar. Bu sebeple adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Aktif Sorumluluk ve inisiyatif alabilen, Alım pozisyonuna göre değişiklik gösteren yaş şartı var ancak genel olarak, 01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olan adaylar başvuru yapabilecek, İyi Derecede İngilizce bilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Adli Sicil kaydı bulunmamak, Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak, Analitik düşünebilme ve analiz edebilmek, Vardiyalı çalışmaya yatkın olmak gibi nitelikler aranacak.

Başvuru Şartları alım yapılacak pozisyona göre farklılık göstermektedir.

BAŞVURULAR:

THY (Türk Hava Yolları) personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını sadece THY internet sitesi üzeirnden gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Türk Hava yollarının personel alım ilanları hakkında detaylı bilgiye THY'nin resmi internet sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon